Parafialna Izba Pamięci

6 października 2013 roku podczas Mszy świętej sprawowanej przez ks. prob. kan. Marka Kowalskiego o godz. 10:30 została otwarta, pobłogosławiona i poświęcona Parafialna Izba Pamięci. Znajduje się to pomieszczenie w naszej Świątyni nad zakrystią dla ministrantów i lektorów.

PIP powstała dzięki inicjatywie i pomysłodawczyni p. dr Wiesławy Piontek - parafiance z Zofiówki. Inicjatywę poparło i pomocy udzieliło Parafialne Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

W nowo powstałej Izbie, zostały wyeksponowane stare szaty i naczynia liturgiczne. W gablotach wystawiono także różne pamiątki przekazane przez Parafian - stare modlitewniki i śpiewniki. Ufamy, że powstała Parafialna Izba Pamięci stanie się swoistym łącznikiem pomiędzy dawnymi, a nowymi laty. Będzie również powodem do dumy Parafii i Gminy w Lutomiersku. Zachęcamy do odwiedzania Izby wszystkich Parafian i Gości, a w szczególności nauczycieli, wychowawców wraz z dziećmi i młodzieżą. 

Z wielkim bólem i żalem przyjęliśmy smutną wiadomość o nagłej, tragicznej śmierci ś. p. Wiesławie Piontek w dniu 27 listopada 2014 roku. Jej pogrzeb w dniu 06 grudnia 2014 roku pod przewodnictwem ks. Bp Adama Lepy,  zgromadził wielu kapłanów, sióstr zakonnych oraz niezliczone rzesze wiernych w naszym Kościele i na parafialnym cmentarzu. Każdego 27 dnia miesiąca gromadzimy się w naszej Świątyni, by sprawować w Jej intencji Eucharystię.

Ś.† P.   Wiesława Piontek

Wiesława Piontek,  z domu Przybyłek, urodziła się 09.01.1941 roku w Łodzi - jako drugie dziecko Apolonii z domu Braun i Sylwestra. Z sakramentu bierzmowania otrzymała imię Henryka. Ukończyła w 1965 roku na Akademii Medycznej w Łodzi, Farmację oraz Analitykę. Po skończonych studiach podjęła pracę w Zakładzie Kliniki Endokrynologii w Łodzi. W tej też Klinice pracując, napisała i obroniła pracę doktorską pod kierunkiem ówczesnego Rektora Akademii Medycznej w Łodzi - pana prof. Tadeusza Pawlikowskiego. Następnie przyjęła  propozycję objęcia zastępcy kierownika analiz, w dopiero co oddanym Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. Niebawem została kierownikiem analiz w tymże szpitalu. Na tym stanowisku pracowała do końca czynnego życia zawodowego. W 1964 roku wyszła za mąż za Antoniego - muzyka Filharmonii Łódzkiej. Owocem Ich małżeńskiej miłości jest syn - Juliusz, lekarz, obecnie pracujący w Szwecji, który przyszedł na świat w 1965 roku.

 

Serdecznie zapraszamy do naszego parafialnego Muzeum !