Ogłoszenia duszpasterskie

 

XXVI Niedziela Zwykła

25.09.2022

 

1.     Dzisiejsza niedziela, to 108 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlimy się za tych wszystkich, którzy muszą opuścić swoją Ojczyznę aby ratować swoje życie.

 

2.     27 września wspominamy św. Wincentego a Paulo, jest to jednocześnie Dzień Państwa Podziemnego.

 

3.     28 września w liturgii kościoła wspominamy św. Wacława męczennika, w szczególny sposób pamiętaj o siostrze Wacławie, która przez wiele lat służyła w naszej parafii. Niech Matka Boża mają w swojej opiece i wyprasza łaskę zdrowia w dniu jej imienin.

 

4.     29 września wspominamy  w liturgii św. Archaniołów Gabriela i Rafała.

 

5.     28 września Koronka „Na Ulicach Miast” o godzinie 15:00, w naszej parafii koronkę odmówimy na skrzyżowaniu przed kościołem, zarazem jest to rocznica beatyfikacji ks. Michała Sopocki spowiednika św. s. Faustyny.

 

6.     1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, modlimy się do Matki Bożej za nasze rodziny, naszą parafię, diecezję i całą Ojczyznę. Zapraszam  wszystkich na nabożeństwa różańcowe, dzieci i młodzież ale także dorosłych, wspólnie módlmy się na różańcu. W tym dniu kościół wspomina św. Teresę od Dzieciątka Jezus założycielkę Karmelu. Różaniec prowadzony przez dzieci we wtorki i czwartki, młodzież zapraszam do prowadzenia różańca w piątki. Dla dzieci konkurs przez cały miesiąc październik.

 

7.     Od października rozpoczniemy przygotowania do sakramentu bierzmowania, zapraszam młodzież klas 8 oraz tych, którzy jeszcze nie byli u bierzmowania na spotkanie organizacyjne w piątek 30 września na godzinę 18:00.

 

8.     2 października w niedzielę, na Mszy św. o godzinie 12:00 poświęcenie różańca dla dzieci I kom.

9.     Nie będzie zmiany godziny wieczornych Mszy św. pozostaną one przez cały rok o godzinie 18:00. Dlatego nabożeństwo różańcowe o godzinie 17:30.

10. 1 października parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Częstochowy, w przededniu MB różańcowej, zapisy w zakrystii i kancelarii.

        Wyjazd o godzinie 7:30.

 

11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej tyg. Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny z audiobookiem PŚ.

 

12. Do wieczności odeszli,   Wieczne odpoczywanie ….