Ogłoszenia duszpasterskie

 

VIII Niedziela Wielkanocna

28.05.2022.

 

1.     Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niedziela ta kończy okres wielkanocny.  Dziś także przypada wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia.  

2.     W tym tygodniu w środę ostatnie nabożeństwo majowe z procesja wokół kościoła.

3.     29 maja święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

4.     31 maja obchodzimy święto Nawiedzenia NMP.

5.     1 czerwca Dzień Dziecka, modlimy się za wszystkie dzieci aby były otoczone miłością swoich rodziców i cieszyły się Bożym  Błogosławieństwem.

6.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca od godziny 10:00. Spowiedź w pierwszy piątek dla dzieci od godziny 17:00.

 

7.     1 czerwca przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

 

8.     8 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. Boże Ciało. Procesja wyruszy z klasztoru księży Salezjanów do kościoła Parafialnego MB Szkaplerznej. Procesja przejdzie ulicami Kopernika, Jordana, Zieloną, Jana Pawła II, Kościuszki. Ołtarze przy klasztorze, róg Jordana i Sportowej, Zielona na schodach Domu Kultury, przy kościele parafialnym. Proszę o przygotowanie ołtarzy mieszkańców ulicy Jordana ( 2 ołtarz), mieszkańców ulic Kilińskiego, Głowackiego i Zielonej (3 ołtarz), oraz rodziców dzieci I komunijnych ( ołtarz 4 przy kościele). Proszę aby z postrzegalnych grup, ołtarzy zgłosiły się osoby do kancelarii celem ustalenia, zabrania dekoracji i ołtarzy.

 

9.     W miesiącu czerwcu nabożeństwo do NSJ o godzinie 17:30, zapraszam do licznego udziału i oddawania czci Sercu Jezusowemu. Zapraszam dzieci i młodzież na nabożeństwa czerwcowe.

10. 2 czerwca w czwartek spotkanie kandydatów do bierzmowania po Mszy św. o godzinie 17:30, nabożeństwo, Msza św. i spotkanie.

 

11. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Kalisza do św. Józefa oraz do Charłupi Małej do Matki Bożej. Wyjazd 9 czerwca koszt 80 zł.

 

12. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej tyg. Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny z audiobookiem PŚ.

 

13.  Dziękuję za składane ofiary na tace, przesyłane na konto parafialne lub składane indywidualnie, Bóg Zapłać .

 

14. Do wieczności odeszli, Andrzej Kuchciak , Wieczne odpoczywanie ….