Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

II  Niedziela Wielkiego Postu

24502.2024.

 

1.     Dzisiejsza niedziela Wielkopostna to niedziela Ad Gentes, pamiętamy o misjach, misjonarzach i misjonarkach na wszystkich kontynentach Świata. To dobra okazja aby wcielać w życie najważniejsze aspekty Wielkiego Postu: Modlitwę, Post i Jałmużnę.

Podczas Wielkiego Postu odprawiane są nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzki Żali.

 

2.     W piątek Droga Krzyżowa o 17:30 dla dorosłych i  dzieci, 18:30 dla młodzieży. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali z nauka pasyjną o godzinie 17:30.

 

3.     Od I Niedzieli Wielkiego Postu w naszej parafii rozpocznie się kurs przedmałżeński o godzinie 16:00. Zapraszam narzeczonych i przygotowujących się do sakramentu małżeństwa na kurs. Można jeszcze dołączyć do kursu.

 

4.     Dziś puszka na potrzeby misji, przy wyjściu z kościoła możemy złożyć naszą ofiarę. Dziękuję za składane ofiary.

 

5.     Caritas Archidiecezji Łódzkiej organizuje pomoc dla najbardziej potrzebujących, jałmużna wielkopostna jest okazją do czynienia dobra. Zachęcam do wspomagania Parafialnego Zespołu Caritas, który działa w naszej parafii. Dziękuję paniom, które angażują się w to dzieło oraz zarządowi PZC. Pamiętajmy aby w czasie Wielkiego Postu czynić uczynki miłosierdzia wobec najbardziej potrzebujących.

 

6.     Parafia nasza organizuje kolonie letnie dla dzieci w wieku szkolnym, w terminie 08-20.lipca 2024r. Kolonie w tym roku w górach w Pieninach, Niedzica nad Jeziorem Czorsztyńskim. Ośrodek HATA w samym sercu Pieńskiego Parku Narodowego, wiele ciekawych atrakcji, Park Rozrywki spiska Kraina, Park Miniatur, Kino XD, Zamek w Niedzicy, Czerwony Klasztor na Słowacji. Koszt wyjazdu 2150 zł. Obejmuje zakwaterowanie, pełne wyżywienie, bilety wstępu, przejazd, ubezpieczenie. Zapisy w kancelarii wpisowe 500 zł.

 

7.     W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca. Do chorych pojadę od godziny 10:00. Spowiedź w I piątek od 17:00. Nabożeństwo po drodze krzyżowej, w sobotę o 17:30.

 

 

8.     Zachęcam do nabywania prasy katolickiej tyg. Niedziela, Idziemy.

 

9.     Do wieczności odeszli, +  Teresa Studzińska, Anna Lendzion, Wieczne odpoczywanie ….