Ogłoszenia duszpasterskie

 

 I  Niedziela Adwentu

27.11.2022

1.     Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny I niedzielą adwentu. Symbolem towarzyszącym w adwencie będzie wieniec adwentowy będący symbolem 4 niedziel adwentu oraz świeca roratka symbol Matki Bożej oczekującej narodzenia Syna Bożego.

 

2.     Msze święte roratnie codziennie od poniedziałku do soboty o godzinie 7:15. Na roraty przychodzimy z lampionami, które mają nam przypominać, że oczekujemy Światłości Świata, Jezusa Chrystusa.

 

 

3.     30 listopada wspomnienie św. Andrzeja Apostoła.

 

4.     W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobotą miesiąca, nabożeństwa o godzinie 17:30, spowiedź w pierwszy piątek o 17:00. Do chorych pojadę od godziny 10:00.

 

5.     Parafialny Zespół Caritas zaprasza wszystkich chętnych do współpracy. W każdą Środę zapraszamy od godz. 8:30 do 12:00. Spotkania w salce w starej plebanii.

 

 

6.     W każda środę w naszej Parafii Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17:30.

 

7.     Dziś poświęcenie opłatków na stół wigilijny, proszę przedstawicieli poszczególnych ulic, miejscowości o rozniesienie opłatków do naszych domów.

 

8.     Młodzież rozprowadza także świece wigilijne Caritas, ofiary zebrane ze świec wesprą dzieci wyjeżdzające na kolonie.

 

9.     Dziękuję za dekoracje adwentowe Asyście Parafialnej na czele z Panią Krystyną Jędrzejką. Jak widzimy mamy nowe dywany w kościele, dziękuję tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nasza świątynia piękniej. Bóg Zapłać.

 

10. Można nabyć kalendarz katolicki z Janem Pawłem II.

 

11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej tyg. Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny z audiobookiem PŚ.

 

12. Dziękuję za składane ofiary na tacę, na konto parafialne, indywidualnie, Bóg zapłać.

 

 

13. Do wieczności odeszli, , Wieczne odpoczywanie ….