Ogłoszenia duszpasterskie

 XXVI Niedziela Zwykła

1.10.2023

 

1.     Dziś pierwsza niedziela miesiąca października, po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Studenci rozpoczynają swój kolejny rok akademicki polecajmy ich naszym modlitwom, aby dobrze wykorzystali czas studiów na zdobywanie wiedzy. Ofiary zbierana na tace przeznaczone na WSD w Łodzi.

 

2.     2 października wspomnienie Aniołów Stróżów, nie zapominajmy o modlitwie do naszych Aniołów aby strzegli nas na drogach naszego życia.

 

3.     4 października wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. 5 października wspominamy św. Siostrę Faustynę apostołkę Bożego Miłosierdzia, patronkę naszej Archidiecezji.

 

4.     7 Października wspomnienie MB Różańcowej. Miesiąc październik poświęcony jest modlitwie różańcowej do Matki Bożej. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 17:30. Zapraszam dzieci i młodzież, dorosłych na nabożeństwo różańcowe, abyśmy przez ręce Maryi wypraszali dla siebie potrzebne łaski.

 

 

 

5.     Od października rozpoczniemy przygotowania do sakramentu bierzmowania, zapraszam młodzież klas 8 oraz tych, którzy jeszcze nie byli u bierzmowania na spotkanie w piątek 6 października na godzinę 17:30.

 

6.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca października. W czwartek modlimy się za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne. W tym roku w naszym seminarium na 1 roku będzie 9 kleryków. W piątek odwiedziny u chorych od godziny 10:00. Zachęcam do spowiedzi pierwszopiętrowej dzieci i młodzież od godz. 17:00.

 

 

7.     Przyjmujemy na wypominki, modlitwą za naszych bliskich zmarłych. Wypominki jednorazowe, półroczne i roczne. Pod chórem na stoliku wyłożone są karteczki, na których możemy zapisać dusze zmarłych. Wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

 

8.     Zachęcam do nabywania prasy katolickiej tyg. Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny z audiobookiem PŚ.

 

9.     Do wieczności odeszli,  Marek Jasiński, Wieczne odpoczywanie ….