Pielgrzymka do La Salette.

Aktualności
12 września 2023

1

Pielgrzymkado La Salette w drodze przez Niemcy i Włochy.

DACHAU · COMO · MEDIOLAN · GENUA · NICEA · CANNES · LA SALETTE · ST. GALLEN, 

· NEUSCHWANSTEIN · MARKTL AM INN

PROGRAM RAMOWY 9 DNI   

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd z Lutomiersku ok. godz. 4:00. Przejazd do Dachau. Przejście na teren obozu, w którym przetrzymywano 2720 duchownych, spośród których 868 zamordowano. Rzeczywistość KL Dachau może być odczytywana jako przepastna historia cierpienia na granicy życia i śmierci w warunkach uwłaczających ludzkiej godności. Mimo, że wspomnienia duchownych mają taką samą dramaturgię jak pozostałych więźniów, to jednak – dzięki wierze – kapłani pełniej rozumieli sens i wartość cierpienia, a także swojej posługi dla innych. Zawierzyli się oni Niepokalanemu Sercu Maryi oraz Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w kwietniu 1945 r., zwrócili się ku św. Józefowi, z prośbą o cud wyzwolenia za jego wstawiennictwem. W dniu wyzwolenia, 29 kwietnia 1945 r., w grupie 33 tys. uwolnionych znajdowało się 830 polskich księży. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Monachium. 

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Kurortu Como. Zwiedzanie miasta i jego najciekawszych zabytków: katedry di Como oraz Muzeum Tempio Voltiano. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Mediolanu, stolicy Lombardii. Zwiedzanie miasta zaczniemy od nawiedzenia gotyckiej katedry Narodzin Świętej Marii. Na szczycie sklepienia katedry znajduje się relikwia św. Gwoździa z Krzyża. Następnie - Plac Della Scala z pomnikiem Leonarda da Vinci i stojący przy nim gmach najsłynniejszej sceny operowej La Scala, Bazylika Santa Maria delle Grazie,  Bazylika św. Ambrożego, w której spoczywają szczątki tego Świętego. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Genui. Zwiedzanie Starego Miasta rozpoczniemy od portu i terenów zaprojektowanych na obchody 500-lecia odkrycia Ameryki. Zobaczymy gotycką katedrę San Lorenzo, Palazzo Ducale oraz plac Ferrari. Spacer wąskimi uliczkami Starego Miasta – caruggi. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

 

 

 

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd na Lazurowe Wybrzeże do Nicei. Zobaczymy Starówkę z wąskimi uliczkami, malowniczymi fasadami domów, targ kwiatowy, słynną na cały świat promenadę Anglików – nadmorską aleję obsadzoną palmami i zabudowaną rezydencjami i hotelami. Przejazd do Cannes – najsławniejszego miasta Riwiery Francuskiej: promenada La Croisette, pałac festiwalowy, przed którym biegnie słynna aleja gwiazd, stary port. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do La Salette. Nawiedzimy Sanktuarium Płaczącej Madonny we francuskich Alpach, położone na wysokości 1800 m n.p.m. Wspaniałe otoczenie pięknych wzgórz, majestat przyrody, urzekająca cisza i kojący szum płynącego potoku przyciąga w to święte miejsce coraz większą liczbę pątników, pragnących zapoznać się z Orędziem Płaczącej Pani. Tu Matka Boża ukazała się dwojgu pastuszkom jedyny raz 19.09.1846 roku. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Udamy się do średniowiecznego miasta St. Gallen, powstałego wokół wspaniałej katedry i opactwa, w pobliżu Jeziora Bodeńskiego. Szczególnie zachwyca tutaj Biblioteka Opacka w stylu rokoko, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jej wnętrza zdobią bogate freski, piękne podłogi oraz unikatowe zbiory rękopisów. Zobaczymy piękną starówkę z kamienicami ze wspaniałymi XVIII-wiecznymi wykuszami. Przejazd na obiadokolację i nocleg.  

DZIEŃ 8 

Śniadanie. Przejazd do majestatycznej budowli o niespotykanych kształtach Neuschwanstein – wyjęty jakby z baśni i snów. Stanowi on jeden z najwspanialszych zabytków Bawarii. Zwiedzimy m.in. salę Tronową, sypialnię króla oraz salę Śpiewaków. Spacer do mostu Marii, usytuowanego w pobliżu zamku nad stumetrową przepaścią z wodospadem na dnie. Przejazd na obiadokolację i nocleg. 

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do Marktl Am Inn – miejsca urodzenia Benedykta XVI. Zobaczymy jego dom rodzinny, a także kościół parafialny św. Oswalda, w którym otrzymał chrzest. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wyjazdu w późnych godzinach wieczornych/nocnych.

 

TERMIN:               9-17.10.2023

CENA:     4200 + 150 euro               

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapisy ks. Paweł Świrad 513 088 600

 

ZAPEWNIAMY:

•  komfortowy przejazd na całej trasie

•  8 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-os. z łazienkami

•  8 śniadań, 7 obiadokolacji

•  opiekę i informację turystyczną pilota

•  ubezpieczenie KL wraz z następstwem chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 15 000 zł, do 10 000 zł w RP 

•  bilety wstępu, nagłośnienie, opłaty drogowe, wjazdy do miast, parkingi, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe 

•  opłatę TFG i TFP

 

UWAGI:

•  program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom

•  dokument niezbędny: dowód osobisty lub paszport

•  niektóre punkty programy mogą ulec zmianie w zależności od rozwoju sytuacji i wprowadzonych rozporządzeń pod kątem COVID-19