Pielgrzymka do Fatimy.

Aktualności
22 sierpnia 2022

1

LIZBONA · ALMADA · FATIMA · ALJUSTREL · ALCOBACA · NAZARE  · BATALHA · BRAGA · SANTIAGO DE COMPOSTELA · PORTO · COIMBRA · SINTRA

 

PROGRAM RAMOWY 8 DNI

DZIEŃ 1  10.10

Zbiórka uczestników na lotnisku w Krakowie o godzinie 17:05, odprawa biletowo – bagażowa. Wylot do Lizbony o godz. 19:05. Lądowanie o godzinie 23:30. Przejazd na nocleg w okolice Lizbony.

DZIEŃ 2  11.10

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie miasta – wieża Belem, replika samolotu Fairey IIID, mozaika Róży Wiatrów, pomnik Odkrywców, klasztor Hieronimitów. Czas wolny. Przejazd inżynieryjnym arcydziełem – mostem 25 Kwietnia przez rzekę Tag, do miejscowości Almada. Zwiedzanie Sanktuarium Chrystusa Króla. Z podstawy postumentu roztacza się wspaniała panorama Lizbony. Powrót do Lizbony do dzielnicy Bairro Alto, taras widokowy. Przejazd do dzielnicy Alfama, nawiedzimy katedrę oraz kościół pw. św. Antoniego. Zobaczymy tereny, gdzie odbyła się wystawa światowa Expo w 1998 r. Przejazd do Fatimy na obiadokolację. Udział w wieczornej procesji światła. Nocleg.

DZIEŃ 3  12.10

Śniadanie. Pobyt w Fatimie. Nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego wybudowanego w miejscu objawień Matki Bożej. Zobaczymy Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej, kaplicę Objawień, kościół Trójcy Przenajświętszej, gdzie gromadzone są dary i wota dla Matki Bożej Fatimskiej, pomniki papieży Jana Pawła II i Pawła VI, betonowy fragment muru berlińskiego – pamiątka Bożej interwencji w upadku komunizmu, zapowiedzianego w Fatimie. Droga Krzyżowa. Następnie przejazd do wioski Aljustrel – zwiedzanie miejsc związanych z życiem Hiacynty, Franciszka i Łucji. Powrót do Sanktuarium. Udział w oficjalnej inauguracji obchodów rocznicowych w Kaplicy Objawień. Powrót na obiadokolację, po której udział w różańcu międzynarodowym w Kaplicy Objawień i wieczornej procesji światła oraz dla chętnych Msza Święta na Placu Modlitwy. Nocleg.

DZIEŃ 4  13.10

Śniadanie. Udział w uroczystościach rocznicowych w Fatimie: różaniec w Kaplicy Objawień oraz Msza Święta, błogosławieństwo chorych i procesja pożegnalna. Przejazd do Alcobaca, Nawiedzimy Klasztor Santa Maria de Alcobaca. Zobaczymy także komnaty królewskie z licznymi posągami królów portugalskich i cennymi polichromiami. Przejazd do Nazare – wizyta w pięknym kurorcie położonym na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, krótkie zwiedzanie oraz czas wolny na plaży. Powrót do Fatimy na obiadokolację. Udział w wieczornej procesji światła. Nocleg.

DZIEŃ 5  14.10

Śniadanie. Wyjazd i zwiedzanie klasztoru Matki Bożej Zwycięskiej w Batalha – arcydzieło stylu gotyckiego. Podziwiać będziemy kaplicę fundatorów, krużganki królewskie, kapitularz, niedokończone kaplice, Grób Nieznanego Żołnierza i refektarz. Przejazd

do Bragi – zwiedzanie: katedra, dawny pałac biskupi oraz wznoszące się na wzgórzu – Sanktuarium Chrystusowe Bom Jesus, w skład którego wchodzą także monumentalne schody symbolizujące Świętą Drogę człowieka. Schody Pięciu Zmysłów i Schody Trzech Cnót. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Bragi.

DZIEŃ 6  15.10

Śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostela. Udamy się do Sanktuarium św. Jakuba Apostoła. Zwiedzanie romańskiej katedry, w której na szczególną uwagę zasługuje wejście główne, z widniejącą na nim ok. setką figur. Na barokowej fasadzie katedry, usytuowany jest posąg św. Jakuba, a w krypcie pod ołtarzem głównym, zlokalizowany jest grób Apostoła. Pobyt na starym mieście. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7  16.10

Śniadanie, przejazd do Porto, położonego malowniczo na wzgórzu, nad rzeką Douro. Zwiedzimy m.in. muzeum w dawnym kościele św. Franciszka oraz katedrę. Spacer po starej dzielnicy Ribeira. Przejazd do Coimbry – dawnej stolicy Portugalii. Tu przez 57 lat żyła w karmelitańskim klasztorze św. Teresy siostra Łucja. Coimbra słynna jest także z najstarszego w Portugalii, bo założonego w 1290 r., uniwersytetu. Zobaczymy również: starówkę, wieżę zegarową Torre, arkadowe budynki Sala Grande dos Actos oraz memoriał siostry Łucji. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8  17.10

Śniadanie. Przejazd do Sintry na zwiedzanie miasta oraz Pałacu Narodowego. Przejazd na lotnisko w Lizbonie. O godzinie 14:25 odprawa biletowo – bagażowa. O godzinie 16:25 wylot do Krakowa. Planowany przylot godz. 23.45. Zakończenie pielgrzymki.

 

TERMIN:    10-17.10.2022          Cena: 4280 + 170 euro

 

ZAPEWNIAMY:

• przelot wraz z opłatami lotniskowymi

• komfortowy przejazd na całej trasie

• 7 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-os. z łazienkami

• 7 śniadań, 6 obiadokolacji

• opiekę i informację turystyczną pilota

• ubezpieczenie KL+ Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 15 000 €, do 10 000 zł w RP

• bilety wstępu, nagłośnienie, opłaty drogowe i inne wydatki programowe

• opłatę na TFG i TFP

 

UWAGI:

• program o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach św.

• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom

• niezbędny dokument: paszport lub dowód osobisty

• możliwość transferu na lotnisko i z powrotem za dodatkową opłatą ok. 150   zł

 

Informacje i zapisy: Parafia MB Szkaplerznej w Lutomiersku, ul. Kościuszki 5, ks. Paweł Świrad tel. 513088600.

Zapisy w kancelarii parafialnej lub telefonicznie.