Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

 Ogłoszenia parafialne - 18. 11. 2018 rok

XXXIII Niedziela zwykła

 

  1. Dzisiaj II Światowy Dzień Ubogich. Serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy z tej racji przygotowali dla biedniejszych z naszej Wspólnoty parafialnej wypełnione torebki z Caritasu Archidiecezjalnego. Potrzebujący mogą się zgłaszać po nie do naszego Caritasu parafialnego dzisiaj po Mszy świętej bądź w każdą środę w godz. 08:00 - 16:00. Raz jeszcze Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę, które są przeznaczone na Dom Opieki „Pomocna Dłoń” w Łodzi.
  2. W dzisiejszą niedzielę modlimy się także w intencji tych wszystkich, którzy zginęli bądź ucierpieli w wypadkach drogowych.
  3. We wtorek w liturgii będziemy wspominać: św. Rafała Kalinowskiego, w środę Ofiarowanie NMP, w czwartek św. Cecylię, w sobotę pierwszych Męczenników wietnamskich za wiarę.
  4. Tradycyjnie przed Uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata w najbliższy piątek o godz. 10:00 uroczystą Mszą św. z kazaniem, rozpoczniemy w naszej Wspólnocie Triduum Eucharystyczne czyli 40 - to Godzinne Nabożeństwo. W piątek i sobotę Msza święta z kazaniem rozpocznie się o godz. 10:00 i 17:00. Od godz. 11:00 - 17:00 w te dni będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Grup parafialnych jak również indywidualna. Podobnie będzie wyglądać również Adoracja w najbliższą niedzielę w godz. od 13:00 - do 17:00. W piątek, sobotę i niedzielę pól godziny przed Mszą św. wieczorową będzie Adoracja Najświętszego Sakrament pod przewodnictwem kapłana. Tegoroczne Triduum Eucharystyczne zakończymy niedzielną Mszą św. wieczorową i hymnem ciebie Boga wysławiamy. Program Triduum znajduje się na stoliczku pod chórem. Jest wywieszony na drzwiach Kościoła oraz znajduje się na naszej parafialnej stronie internetowej. Bardzo proszę nie żałujmy w te dni czasu dla Pana, który będzie nas codziennie w te dni oczekiwał, ukryty w Najświętszym Sakramencie. Triduum Eucharystyczne przygotuje nasze serca na czas Adwentu i radosne Święta Bożego Narodzenia.
  5. Bardzo proszę, by wszystkie dzieci naszej parafii, młodzież, rodzice oraz pozostali uczęszczali w każdą niedzielę na Mszę świętą. Nie ma przecież piękniejszego i bardzie prawdziwego drogowskazu życia dla dziecka, młodzieńca, dorosłego od Dekalogu i Chrystusowej Ewangelii.
  6. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej u p. Kościelnego przed Kościołem, zwłaszcza tygodnika „Niedziela”.
  7. Przyszło - niedzielna taca będzie przeznaczona na potrzeby WSD w Łodzi.
  8. Zbliża się dzień św. Mikołaja. Tak jak każdego roku, pragniemy również i w tym zorganizować z tej okazji prezenty dla dzieci i młodzieży pochodzących z mniej zamożnych rodzin. Prosimy więc o pomoc materialną z tej racji dla naszego parafialnego Caritasu.