Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

          II Niedziela Zwykła-16.01.2022

 

  1. Od 16 stycznia w Kościele obchodzić będziemy tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan - Tydzień Ekumeniczny. Szczegóły na plakacie.
  2. Dziś po Mszy św. o 12:00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do I komunii św. A po Mszy św. o 17:00 spotkanie młodzieży oraz chętnych, którzy chcą w tym roku przystąpić do sakramentu bierzmowania.
  3. W piątek po Mszy św. zapraszam na zbiórkę ministrantów i kandydatów na ministrantów.
  4. W tym tygodniu 21 stycznia obchodzimy wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy, w tym dniu poświęca się owce, z których wełny wyrabia się paliusze symbol władzy bp metropolity.
  5. W ramach obchodów 100 rocznicy powstania naszej Diecezji nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Rzymu. Termin 26-30 kwietnia. W programie Msza św. przy grobie św. Jana Pawła II, audiencja z Ojcem Świętym, 4 Bazyliki Większe, starożytny Rzym. Zainteresowanych zapraszam do kancelarii lub zakrystii. Koszt 2800zł
  6. Dziękuję wszystkim, którzy przyjęli mnie podczas wizyty duszpasterskiej w swoim domu. Za złożone ofiary, dobre słowo i poczęstunek.

W tym tygodniu porządek kolędy następujący:

Poniedziałek 17 stycznia – ul. Głowackiego, Polna, Zielna, Słoneczna, Pogodna, Stodolniana.

Środa 19 stycznia   ul. Parcela, Pabianicka, Łaska, Szadkowska, Poziomkowa, Malinowa.

Czwartek 20 stycznia   ul. Piłsudskiego /od Brzozowej do 3 Maja/, Ogrodowa, Świerkowa, Szklarniowa, Modrzewiowa, Sienkiewicza, Spółdzielcza, Miła.

Piątek 22 stycznia   –  ANTONIEW i ul. Kościuszki.

Sobota 23 stycznia Wrząca Las: ul. Brzozowa, Komunalna, Leśna, Nadrzeczna, Zagajnikowa, Śródleśna, Długa, Sosnowa, Podhalańska, Polna, Nowa, Piłsudskiego /od Brzozowej do Polnej/

Pamiętajmy o przygotowaniu naszego domu, świeca, krzyż, woda świecona, można zabrać ją z kościoła. Proszę aby przedstawiciel miejscowości, ulicy przyjechał po księdza o 8:45

  1. Zapraszam na Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy na godzinę 16:30,
  2. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej tyg. Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny z audiobookiem PŚ.

 Do wieczności odeszli: + Krystyna Michalska. Wieczne odpoczywanie