Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

XVI Niedziela zwykła   - 21.07.2019 r

  1. Z racji zbliżającego się liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa - Patrona kierowców dzisiaj po zakończonej każdej Mszy świętej przy wyjeździe z parkingu parafialnego będzie miało miejsce błogosławieństwo i poświęcenie wszelkich pojazdów mechanicznych. Każdy kierowca otrzyma pamiątkowy obrazek z modlitwą i wizerunkiem św. Krzysztofa a na drugiej jego stronie będzie można wpisać swoje najważniejsze dane. Ofiary złożone z tej racji będą w całości przeznaczony na zakup samochodu dla polskich Misjonarzy pracujących w Afryce. Misjonarze wszystkim Ofiarodawcą mówią serdeczne Bóg zapłać!
  2. Jutro w liturgii będziemy wspominać św. Marię Magdalenę, we wtorek św. Brygidę - Patronkę Europy, w środę św. Kingę, w czwartek św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa Patrona kierowców, w piątek Świętych Joachima i Annę - Rodziców NMP. W tym dniu będziemy się modlić za naszych dziadków żyjących i zmarłych.
  3. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka ofiar do puszki na potrzeby Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
  4. Dnia 27 lipca b. r. 45 - osobowa grupa dzieci i młodzieży wyjedzie pociągiem na 12 - to dniowe kolonię letnią organizowaną przez naszą Parafię do Grzybowa k/Kołobrzegu. Uczestnicy proszą o modlitwę w Ich intencji i zapewniają o pamięci modlitewnej o nas. Dziękują również za wsparcie materialne. Bóg zapłać p. Organiście Mariuszowi za kolejny raz podjęcie się trudu zorganizowania tego wyjazdu i bezinteresownej opieki w czasie trwania kolonii. Bóg zapłać również Agnieszce Ulewicz.
  5. Państwowa Straż Pożarna w Pabianicach nakazała byśmy w naszym Kościele wykonali centralny wyłącznik prądu, opracowali pisemnie ewakuacyjne wyjścia z naszej Świątyni oraz wykonali ekspertyzę Kościoła i wokół placu. Te usługi wyniosły nas 15 tys. zł. Zalecają również doprowadzenie wody do Świątyni i zainstalowanie odpowiedniego sprzętu gaśniczego. Niezwykłe wymagania Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach za biurka urzędniczego!
  6. Bardzo proszę o nabywanie prasy katolickiej u p. Kościelnego przed Kościołem: Tygodnika Niedziela i Przewodnika katolickiego.
  7. 05 października autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy u S. Wacławy i p. Heleny Burskiej.
  8. Prosimy o zbieranie różnego rodzaju nakrętek od butelek plastikowych. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na Łódzkie Hospicjum Dziecięce. Nakrętki można przynosić do naszego Caritasu bądź zostawić je u p. Kościelnego.
  9. Obyśmy potrafili w naszym codziennym życiu łączyć postawę Marty i Marii. Pamiętajmy, że Maria wybrała w swoim życiu lepszą cząstkę.