Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

 

                                 Ogłoszenia parafialne - 20. 05. 2018 rok                                

                  Uroczystość Zesłania Ducha św        

 1. Dzisiaj kończy się tegoroczny czas wielkanocny. O godz. 11:45 rozpocznie się Uroczystość I Komunii świętej. „Biały Tydzień” będzie trwał do soboty włącznie. Biały Tydzień to każdego dnia o 17:30 Nabożeństwo majowe i o 18:00 Msza święta. Jutro Dzieci będą dziękować swoim Rodzicom. Po Mszy świętej będą robione pamiątkowe zdjęcia. W piątek rano udamy się z Pielgrzymką na Jasną Górę. W sobotę będzie rozdanie pamiątek I - Komunijnych. Módlmy się w intencji tych dzieci, by Jezus Chrystus mógł być zawsze dla Nich Przyjacielem.
 2. O godz. 15:00 rozpocznie się dzisiaj Msza święta przy Krzyżu w Bechcicach Parceli.
 3. Jutro Święto NMP Matki Kościoła, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to także dzień modlitw za Kościół w Chinach. W sobotę będziemy przeżywać Dzień Matki. Wszystkie Mamy zapraszamy w tym dniu na Nabożeństwo majowe i Mszę św. o godz. 18:00.
 4. W najbliższą sobotę w godz. 16:00 - 17:30 spowiedź dzieci i ich bliskich przed I rocznicą Komunii świętej. Msza święta w I rocznicę Komunii świętej rozpocznie się w niedzielę 27 maja o godz. 12:00.
 5. W przyszłą niedzielę będzie Msza święta od godz. 15:00 przy Kapliczce w Bechcicach Kolonii.
 6. Zapraszam na codzienne Nabożeństwo majowe na godz. 17:30.
 7. Najbliższa niedziela to Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 8. 31 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa - Boże Ciało. Po Mszy świętej, która rozpocznie się u nas o godz. 10:30 wyruszymy około 11:30 tradycyjnie w Procesji eucharystycznej do 4 Ołtarzy. I Ołtarz będzie przy starej plebanii. Bardzo proszę, by przygotowała Go: Pan Kościelny, Żywa Róża i Caritas parafialny. Odpowiedzialna za ten Ołtarz jest S. Wacława; II Ołtarz będzie przy zbiegu ul. Kwiatowej i ul. Północnej. Bardzo proszę, by ten Ołtarz przygotowała nasza Asysta parafialna oraz Służba liturgiczna i okoliczni Mieszkańcy. Odpowiedzialna za II Ołtarz jest p. prezes Asysty Krystyna Jędrzejka i nadzwyczajny Szafarz Komunii świętej Sławomir Rychlica. III Ołtarz będzie na ścianie Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej. Bardzo proszę, by ten Ołtarz przygotowała nasza Szkoła Podstawowa. Odpowiedzialne za ten Ołtarz są panie katechetki Krystyna Wdówka i Ewa Hańczak.. IV Ołtarz będzie tradycyjne u Ks. Salezjanów. Bardzo proszę o dekoracje trasy Procesji czyli ulice: 3 Maja, Kwiatową, Przełajową, Lipową, 3 Maja i Kopernika. Na uroczystą Mszę świętą i Procesję Bożego Ciała zapraszam Służbę liturgiczną, Asystę parafialną, wszystkie dzieci I Komunijne z rodzicami, dziewczynki do sypania kwiatów, pozostałe dzieci i  młodzież, Żywą Różę, inne Grupy parafialne, OSP z Bechcic, Lutomierska i Czołczyna, Orkiestrę oraz wszystkich pozostałych Parafian i Gości.
 9. Bardzo proszę o przedłużanie po upływie 20 lat grobów swoich bliskich na naszym cmentarzu. W przeciwnym razie grób może być zlikwidowany. Wszelkie wykonywane prace przy swoich grobach poza sprzątaniem powinny być zgłoszone wcześniej do kancelarii parafialnej. Jeśli ktoś wrzuca śmieci ze swoich grobów na cmentarzu do kontenerów czy boksów powinien uczestniczyć w kosztach wywozu tych nieczystości. Takie przepisy obowiązują w całej Polsce.
 10. Sakrament małżeństwa w najbliższym czasie planują przyjąć: Beata Zakrzewska - panna z naszej parafii z Krzysztofem Nowakiem - kawalerem z parafii w Górze świętej Małgorzaty; Dominika Suwa - panna z par. św. Mikołaja, bpa w Kałowie z Kamilem Serafinem - kawalerem, naszym parafianinem; Łukasz Woszczak - kawaler z naszej parafii i Anna Wiśniak - panna z par. św. Jana Chrzciciela w Kazimierzu oraz Paweł Ziental - kawaler i Magdalena Jurek - panna, Oboje z naszej parafii.
 11. Serdecznie dziękuję za składanie ofiar do puszki na Kościół i nasz parafialny Caritas. Zachęcam do zapalania lampek przy ołtarzu św. Walentego.
 12. Proszę nabywać prasę katolicką u pana kościelnego przed Kościołem.
 13. Na stoliczku przed Kościołem znajduje się bardzo ciekawa książka p.t. „Tajemnica Fatimy” w cenie 15 zł. Dochód z tej książki jest całkowicie przeznaczony na budowę nowej świątyni dla Polaków w Tobolsku na dalekiej Syberii. Za złożoną ofiarę do puszki za tę książkę - w imieniu naszych Rodaków tam mieszkających - serdeczne Bóg zapłać!
14. Jesteśmy wszyscy „napełnieni Duchem Świętym”. Niech Duch Święty mocą naszej silnej wiary pomnaża w naszym sercu Jego siedmiorakie dary oraz dwanaście Jego owoców. Prośmy Go o to jak najczęściej.