Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

XXXIII Niedziela zwykła   - 17.11.2019 r

 

  1. Raz jeszcze serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę, które są przeznaczone dla najbiedniejszych naszych bliźnich.
  2. Jutro liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkównej, w środę św. Rafała Kalinowskiego, w czwartek Ofiarowanie NMP, w piątek św. Cecylii.
  3. W tym tygodniu: w piątek, w sobotę i niedzielę w naszej Wspólnocie Triduum Eucharystyczne, inaczej zwane 40 - to Godzinnym Nabożeństwem. W piątek i w sobotę Msza święta z rozważaniem o Eucharystii o godz. 10:00 i 17:00. W te same dni Adoracja grupowa i indywidualna Najświętszego Sakramentu w godz. od 11:00 - 17:00. W niedzielę Adoracja Najświętszego Sakramentu od 13:00 do 17:00. Nie żałujmy przez te trzy dni czasu na adorację, modlitwę - bardzo proszę. Program naszego Triduum znajduje się na drzwiach Kościoła, w gablocie i naszej parafialnej stronie internetowej. Otrzymali go również katecheci i prezesi grup parafialnych.
  4. W przyszła niedzielę Uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata. Zakończymy w tym dniu kolejny Rok kościelny, zwany także liturgicznym. Za dwa tygodnie rozpocznie się Adwent. Taca zbierana w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata będzie przeznaczona na potrzeby WSD w Łodzi.
  5. W minionym tygodniu wykonaliśmy dalszą część naszego parkingu parafialnego. Udało nam się również prawie wszystkie nieczystości wywieźć z naszego cmentarza. Serdeczne Bóg zapłać tym, którzy darem swojego serca - materialnie wspierają nasze parafialne dość duże ostatnio wydatki.
  6. W ramach Wigilijnego Dzieła CARITAS - od dzisiejszej niedzieli do wyczerpania zapasów, dzieci młodzież naszej parafii będą rozprowadzać świece na stół wigilijny po dopołudniowych Mszach Św. Dochód przeznaczony jest cześć na CARITAS Archidiecezji Łódzkiej oraz druga część na dofinasowanie kolonii letniej w Bartkowej nad jeziorem Rożnowskim organizowanej przez naszą parafię w przyszłym roku. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  7. Sakrament małżeństwa w naszej Wspólnocie parafialnej w najbliższym czasie przyjmą: Anna Lipińska - nasza Parafianka z Arkadiuszem Kurpasem z parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Mikołowie.
  8. Chrześcijanin powinien mieć zawsze otwarte oczy i serce na otaczającą nas rzeczywistość. Wokół nas tak wielu ludzi złych, służących szatanowi. Bądźmy zawsze na baczności. Obyśmy nie pobłądzili w życiu. Idźmy zawsze drogą, którą wskazują nam Bóg.