Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne-23.04. 2017 rok - Niedziela Miłosierdzia                                                                                   

 1. Dzisiaj - Niedziela Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy 73 Tydzień Miłosierdzia Chrześcijańskiego. Zgodnie z prośbą papieża Franciszka dzisiaj jest zbiórka ofiar do puszki, by pomóc cierpiącemu już od przeszło 6 lat na skutek wojny bratobójczej, naszym bliźnim chrześcijanom w Syrii zwłaszcza niewinnym niczemu dzieciom. Wszystkim za dar serca - serdeczne Bóg zapłać!
 2. We wtorek o godz. 18:00 z racji 743 rocznicy uzyskania praw miejskich przez Lutomiersk, rozpocznie się Msza św. z prośbą o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców. Modlić się będziemy również w intencji lutomierskich bohaterów zbrodni katyńskiej: doktora Józefa Święcińskiego, starszego posterunkowego Ignacego Bombki oraz kapitana artylerii Romana Krzemińskiego. Intencję Mszy św. Zamówił Dariusz Rządziński. Bóg zapłać!
 3. W najbliższy piątek o godz. 10:00 rozpocznie się uroczysta Msza święta z patriotyczną homilią w intencji naszej Ojczyzny, zamówiona przez Urząd naszej Gminy. Serdecznie zapraszamy!
 4. Jutro w Liturgii Kościoła będziemy wspominać: Św. Wojciecha, biskupa i Męczennika - głównego Patrona Polski, we wtorek Św. Marka Ewangelistę, w sobotę Św. Katarzynę Sieneńską. Najbliższa sobota - to również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
 5. Za tydzień Niedziela Biblijną. Rozpoczniemy nią IX Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
 6. I Komunia święta będzie u nas 21 maja o godz. 12:00, I rocznica Komunii świętej 28 maja o godz. 12:00. Sakrament bierzmowania - 04 czerwca o godz. 18:00. Będzie go sprawował ks. bp Ireneusz Pękalski.
 7. Bardzo proszę o przedłużanie w kancelarii parafialnej po upływie 20 lat Grobów swoich bliskich na naszym Cmentarzu. Bez pozwolenia administratora cmentarza nie można również wykonywa żadnych prac przy swoich grobach poza sprzątaniem. Każdy, kto korzysta ze śmietników na cmentarzu, w sumieniu jest zobowiązany do złożenia ofiary w kancelarii parafialnej za wywóz tych nieczystości. Podobnie jest z ubezpieczeniem cmentarza czy wykonywanymi innymi pracami. To jest nasz wspólny cmentarz. Wszyscy powinniśmy być w sumieniu za niego odpowiedzialni.
 8. Dzieci i młodzież naszej Parafii składają serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy wzięli udział w "Wielkanocnym dziele CARITAS". Nasza Parafia uzyskała kwotę 1260,00 złotych z czego 780,00 złotych wpłacono do CARITAS Archidiecezji Łódzkiej, zaś 480 złotych przeznaczone będzie na dofinansowanie kolonii letniej na Mazurach organizowanej przez naszą Parafię. Bóg Zapłać!
 9. 29.04. o godz. 06:00 rano z Placu Św. Jana Pawła II wyruszy autokarowa pielgrzymka do Praszki i Wielunia.
 10. 30.04. o godz. 14:30 - w niedzielę, w salce w starej plebanii, rozpocznie się spotkanie przy „święconym jajku” Żywej Róży.
 11. Sakrament małżeństwa w najbliższym czasie mają zamiar przyjąć: Przemysław Gajda, kawaler z naszej parafii z Sylwią Walentowicz, panną z par. Najśw. Zbawiciela w Łodzi, Adam Kroll, kawaler i Adrianna Skępska, panna, oboje z naszej parafii oraz Łukasz Zawicki, kawaler i Paulina Golitz mieszkający na stałe w Londynie.
 12.  Pierwsi chrześcijanie naprawdę prawdziwie się miłowali. Wszystko nawet mieli wspól -ne. Jakimi my jesteśmy dzisiaj wyznawcami Zmartwychwstałego Pana? Czy jestem Bogu wdzięczny za ustanowiony Sakrament Bożego Miłosierdzia? „Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli”.