Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne - 2 Niedziela Adwentu - 10.12. 2017 rok                         

 1. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary do puszki, które będą przeznaczone jako pomoc materialna Kościołowi cierpiącemu i ginącemu w wielu krajach na Wschodzie.
 2. Dzisiaj przeżywamy 97 rocznicę powstania naszej Archidiecezji. Na Mszy świętej o godz. 12:00 będzie poświęcenie łańcuszków z medalikami naszym dzieciom przygotowującym się do I spowiedzi i I Komunii świętej.
 3. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych w dzień powszedni Adwentu do Kościoła na godz. 07:00 na śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP i na godz. 07:20 na Mszę świętą „roratnią”.
 4. Jutro Firma artystyczno - malarska z Częstochowy rozpocznie malowanie sufitu w naszej Świątyni. Zakupiony nowoczesny piec do centralnego ogrzewania, odnawianie dużego żyrandola, malowanie sufitu, zakup opału na zimę i wywóz nieczystości z cmentarza - to dość duże ostatnie wydatki w naszej Wspólnocie. Wszystkim, którzy swoim „darem serca” wsparli i będą wspierać nasze obciążenie finansowe - serdeczne Bóg zapłać! Niech dobry Bóg wynagrodzi stokrotnie tym wszystkim, którzy podjęli się trudu roznoszenia poświęconych Opłatków do naszych rodzin. Niech błogosławi również tym, którzy w związku z nabyciem Opłatka składają ofiary, które przeznaczymy w całości na nasze ostatnie dość duże wydatki.
 5. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: w środę - św. Łucję. W tym dniu będziemy obchodzić 36 rocznicę ogłoszenia stanu wojennego. O godz. 16:15 rozpocznie się Nabożeństwo fatimskie. Zapraszam! W czwartek będziemy liturgicznie wspominać św. Jana od Krzyża.
 6. 15 minut przed każdą Mszą świętą sprawowaną w Adwencie, można skorzystać ze spowiedzi świętej. Serdecznie zachęcam. Abyśmy wszyscy Wieczór wigilijny i Święta Bożego Narodzenia przeżyli z czystym sercem.
 7. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka ofiar do puszki na Fundusz Obrony Życia im. Stanisławy Leszczyńskiej.
 8. W ostatnim czasie otrzymuję zaproszenia od różnych Instytucji do wzięcia udziału w tradycyjnej Wigilii związanej ze Światami Bożego Narodzenia. Z przykrością muszę stwierdzić, że na tych zaproszeniach nie ma nawet najmniejszego cienia wartości religijnych związanych ze zbliżającymi się tak ważnymi dla nas chrześcijan Świętami. W czasach komunistycznych tego typu zaproszenia miały jednak emblematy i wartości religijne.
 9. 15 i 16 kwietnia przyszłego roku będzie w naszej Wspólnocie, zgodnie z prawem kościelnym - wizytacja kanoniczna, której będzie przewodniczył ks. abp Metropolita Łódzki - Grzegorz Ryś.
 10. Tak jak co roku, również i w tym pragniemy przez nasz parafialny Caritas przygotować upominki na „gwiazdkę” dla dzieci pochodzących z mniej zamożnych rodzin naszej parafii. Prosimy „o dar serca”.
 11. Bardzo proszę o nabywanie prasy katolickiej u p. Kościelnego przed Kościołem.
 12. Dzisiaj i przez kolejne następne niedziele, po każdej Mszy świętej, Dzieci i Młodzież naszej parafii rozprowadzają w kruchcie Kościoła świece Caritas na stół wigilijny. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie: część - na Wigilijne dzieło pomocy Caritas Archidiecezji Łódzkiej i druga część na dofinansowanie kolonii, które zorganizuje nasza parafia dla naszych Dzieci i naszej Młodzieży w wakacje przyszłego roku w Borach Tucholskich. Dzieci i Młodzież dziękują za życzliwość, zrozumienie i pomoc.
 13. Adwent to oczekiwanie z nadzieją na powtórne przyjście Pana, to radość płynąca z Jego przyjścia w ludzkiej naturze 2017 lat temu. Adwent to prostowanie naszych życiowych dróg, to kroczenie drogami św. Jana Chrzciciela, by odnaleźć prawdziwe Boże Dziecię w swoim sercu.