Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

        Ogłoszenia parafialne - XXVIII Niedziela zwykła - 15.10. 2017 rok        

                                                              

  1. 4 listopada - w sobotę o godz. 11:00 rozpocznie się z udziałem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, arcybiskupów, biskupów, kapłanów i wiernych ingres nowego - VII Ordynariusza naszej Archidiecezji ks. abp Grzegorza Rysia do łódzkiej Archikatedry. Módlmy się w intencji nowego Pasterza.
  2. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: jutro - św. Jadwigę Śląską, we wtorek - św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika, w środę - św. Łukasza Ewangelistę, w czwartek - bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, w piątek - św. Jana Kantego, Kapłana i w sobotę - bł. Jakuba Strzemię, Biskupa.
  3. Za tydzień Niedziela misyjna. Rozpoczniemy w tym dniu Tydzień Misyjny. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Misji świętych.
  4. Bardzo proszę, by na codziennym październikowym Różańcu o godz. 16:30 było jak najwięcej: dzieci, młodzieży i dorosłych. Dla najgorliwszych będą nagrody. Dzieci i młodzież w komplecie zapraszamy na Różaniec raz w tygodniu - w każdy czwartek października na godz. 16:30.
  5. W Piśmie świętym wielokrotnie jest zawarta prośba, byśmy modlili się za naszych zmarłych. Święty Ambroży już w IV wieku prosił chrześcijan: „O tych, których kochaliśmy w życiu ziemskim - nie zapominajmy o nich również po ich śmierci”. Kwiaty, pomniki, zapalone znicze już nic nie zdołają pomóc naszym zmarłym. To jest tylko wyraz naszej o nich pamięci, miłości i wdzięczności. Oni oczekują od nas pomocy modlitewnej. Najpiękniejszą i najważniejszą pomocą im okazaną jest zamówiona w ich intencji Msza święta i wypominki. Serdecznie zachęcam do zamawiania Mszy świętej i wypominek za naszych zmarłych. U nas modlimy się za naszych zmarłych w tzw. wypominkach w każdą niedzielę od godz. 8:40 i od godz. 10:10. Karteczki z naszymi Zmarłymi przynosimy do zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Opłata za jednego zmarłego/ej na wypominki na cały rok wynosi tyle ile ofiara za jedną intencje mszalną.
  6.  Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 10:30 Dzieci i Młodzież naszej Parafii modlą się za tych, którzy pomogli im poprzez pomoc materialną wypoczywać w tegoroczne wakacje na Mazurach.
  7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej u p. Kościelnego przed Kościołem.
  8. 28 października Mszą świętą o godz. 11:00 pod przewodnictwem ks. bpa Ireneusza Pękalskiego w Piotrkowie Trybunalskim w Kościele OO Jezuitów ul. Pijarska 4 rozpocznie się II Pielgrzymka Strażaków Województwa Łódzkiego i Archidiecezji Łódzkiej do Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej.
  9. Bóg pragnie by wszyscy ludzie po śmierci przebywali z Nim w Niebie. Wszyscy są powołani do zbawienia lecz niestety tak wielu lekceważy to Boże zaproszenie. Oby każdemu z nas każdego dnia zależał na spotkaniu kiedyś z Panem w Ojczyźnie wiecznej.