Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

XX Niedziela Zwykła- 09.08.2020

 

 1. W imieniu Ks. Arcybiskupa - serdeczne Bóg zapłać tym, którzy złożą dzisiaj bądź jutro ofiarę do puszki dla pokrzywdzonych w wybuchu w Bejrucie.
 2. Serdecznie dziękuję tym, którzy dzisiaj przynieśli do pobłogosławienia i poświęcenia zioła i kwiaty.
 3. W poniedziałek liturgiczne wspomnienie św. Jacka, kapłana, w czwartek św. Bernarda, w piątek św. Piusa X, w sobotę NMP Królową.
 4. 24 sierpnia - w poniedziałek - wspomnienie św. Bartłomieja, Apostoła - I Patrona naszej Wspólnoty parafialnej. W tym dniu o godz. 16:00 na Placu św. Bartłomieja rozpocznie się uroczysta Msza święta z homilią. Już dzisiaj serdecznie zapraszam do uczestniczenia w tej Uroczystości.
 5. Dożynki parafialne - czyli dziękczynienie za tegoroczne plony planujemy na 06 września na Mszy świętej o godz. 10:30 - na dwa dni przed Świętem Narodzenia NMP, zwanej Matką Bożą Siewną. Bardzo proszę o przygotowanie wieńców dożynkowych przez mieszkańców Bechcic, Czołczyna i Antoniewa.
 6. Państwowa Straż Pożarna w Pabianicach stawia naszej Wspólnocie parafialnej przeróżne wymagania. Ostatnio wykonujemy niezależne oświetlenia dróg ewakuacyjnych. Dziękuję p. Andrzejowi Kolińskiemu i Jego pracownikowi za podjęcie się kolejnej pracy w naszym Kościele. Niebawem parafia nasza zwróci się z zapytaniem do Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi o zasadność wykonywania tych przeróżnych inwestycji. Parafia nasza za wykonanie tych przeróżnych zaleceń PSP w Pabianicach musi zapłacić już około 18 tys. zł.
 7. I Komunię świętą dzieci planujemy jeśli wszystko z pandemią koronawirusa ułoży się pomyślnie na 20 września na Mszy świętej o godz. 12:00, natomiast I rocznicę Komunii świętej na 27 września również na Mszy świętej o godz. 12:00.
 8. Ci, którzy nie mogą fizyczne być obecni w naszym Kościele z racji podeszłego wieku bądź choroby, mogą się łączyć przez naszą parafialną stronę internetową: mbszkaplerzna.pl i przez facebook i uczestniczyć razem z nami w modlitwach. Niech młodzi pomogą ustawić transmisję internetową swoim bliskim starszym.
 9. Zachęcam do zaopatrzenia się w tygodnik „Niedziela” w cenie 6 zł, który znajduje się pod chórem na stoliczku.
 10. Bardzo proszę o przedłużanie prawa do grobów swoich bliskich na naszym cmentarzu po upływie 20 lat w kancelarii parafialnej. Wszelkie wykonywane prace przy grobie poza sprzątaniem, muszą być wcześniej zgłoszone w kancelarii parafialnej. Uczestniczmy w kosztach wywozu nieczystości z Cmentarza. Takie przepisy odnośnie cmentarzy obowiązują w całej Polsce.
 11. Dziękuję za składane ofiary do puszek. Zapalajmy światło przed ołtarzem św. Walentego.
 12. Sakrament małżeństwa pragną przyjąć w najbliższym czasie: Michał Zuchniewicz z par. św. Jana Chrzciciela w Kazimierzu z Klaudią Bartczak - naszą Parafianką.
 13. Wniebowzięcie NMP oraz cuda Jezusa Chrystusa wskazują nam jaki powinien być najważniejszy cel i sens naszego ziemskiego życia. Wpatrzeni w Maryję i Jej Syna starajmy się iść przez ziemskie życie tak jak Oni: „zło, nienawiść - dobrem i miłością zwyciężać”.