Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne-21.05. 2017 rok - VI Niedziela Wielkanocna                                                                             

  1. Dzisiaj na Mszy świętej, która rozpocznie się o godz. 12:00, czterdzieści troje dzieci naszej Wspólnoty parafialnej po raz pierwszy zaprosi do swojego serca w Komunii świętej Pana Jezusa. Oby był On dla nich, ich rodziców i chrzestnych zawsze Drogą, Prawdą i Życiem.
  2. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne w strojach, ich rodziców i chrzestnych przez cały tzw. Biały Tydzień na godz. 17:30 na Nabożeństwo majowe, a po nim na Mszę świętą. W piątek po Mszy świętej dzieci otrzymają Pamiątkę pierwszej Komunii świętej. W sobotę o godz. 07:00 z dziećmi komunijnymi oraz ich bliskimi wyjeżdżamy na Jasną Górę. Do uczestniczenia w majowych Nabożeństwach zapraszam również pozostałe dzieci, młodzież i dorosłych.
  3. Jutro, we worek i środę będziemy przeżywać Dni krzyżowe. Po skończonej Mszy świętej w te dni wyruszymy procesjonalnie ulicami Lutomierska, by prosić Boga o dobre, obfite tegoroczne urodzaje. Do udziału w procesji zapraszamy rolników, ogrodników i działkowiczów. W poniedziałek w czasie procesji będziemy się modlić - „o dobre tegoroczne urodzaje, we wtorek - „o uświęcenie pracy ludzkiej” i w środę - „za głodujących”.
  4. W środę będziemy czcili NMP jako Wspomożycielkę wiernych. W tym dniu będziemy modlić się za Kościół w Chinach. W piątek przypada Dzień Matki. Żyjącym mamą mówimy Szczęść Boże na każdy dzień, zmarłe niech radują się Niebem. Również w najbliższy piątek w godz. 16:00 - 17:30 spowiedź dzieci klas IV oraz ich bliskich przed niedzielną rocznicą I Komunii świętej.
  5. W sobotę o godz. 12:00 rozpocznie się Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium Św. Maksymiliana w Pabianicach. Również w tym dniu o godz. 16:00 w Łódzkiej Archikatedrze rozpocznie się Uroczystość Święceń kapłańskich 7 diakonów naszego WSD w Łodzi.
  6. Za tydzień Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu o godz. 12:00 na Mszy świętej będziemy przeżywać I - rocznicę Komunii świętej dzieci klas IV. Zbiórka dzieci, rodziców oraz pozostałych 15 minut przed Mszą święta. W Uroczystość Wniebowstąpienia będzie zbiórka ofiar do puszki na kolonie letnie dla dzieci organizowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00, rozpocznie się Msza święta przy Krzyżu w Bechcicach Parceli.
  7. 04 czerwca w Uroczystość Zesłania Ducha świętego na Mszy świętej, która rozpocznie się o godz. 18:00 będzie sprawowany przez ks. bp Ireneusza Pękalskiego Sakrament bierzmowania. Spowiedź młodzieży przed bierzmowaniem, świadków oraz pozostałych bliskich w sobotę 03 czerwca w godz. 10:00 - 11:30.
  8. Serdecznie prosimy o pomoc materialną naszemu parafialnemu Caritas, byśmy mogli przygotować upominki dla biedniejszych dzieci naszej Wspólnoty z racji zbliżającego się Dnia Dziecka.
  9. W najbliższy wtorek w Przychodni „Lutmed” w Lutomiersku w godz. 13:00 - 14:00 bezpłatne badanie wzroku. Szczegóły na plakacie w gablocie przed Kościołem.
  10. Kochać Boga i miłować ludzi to nasze chrześcijańskie zadanie i powołanie. Bądźmy zawsze otwarci na Dary Ducha świętego.