Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

 Ogłoszenia parafialne - 16. 09. 2018 rok

XXIV Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszki na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Papież Franciszek za złożone ofiary wszystkim ofiarodawcą serdecznie dziękuję. Przeżywamy również w dniu dzisiejszym 52 Dzień Środków Społecznego Przekazu. O godz. 11:00 w salce w starej plebanii spotkanie katechetki z rodzicami dzieci klas III. Natomiast na Mszy świętej, która rozpocznie się dzisiaj o godz. 12:00 będzie poświęceni tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom z klas od I - III.
 2. 17 września 1939 roku, zgodnie z radziecko-niemieckim porozumieniem zawartym w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, Związek Radziecki zaatakował Polskę. Z racji 79. rocznicy tych wydarzeń oraz obchodzonego Dnia Sybiraka zapraszamy jutro na Mszę świętą na godz. 18:00, by modlić się za tych, którzy zginęli oraz by uczcić pamięć o bohaterskich obrońcach naszej Ojczyzny i oddać hołd Rodakom zesłanym na Syberię, do Kazachstanu czy Rosji.
 3. W najbliższy wtorek przypada święto Stanisława Kostki, zakonnika - Patrona Polski oraz wszystkich dzieci i młodzieży. Serdecznie więc zapraszam w tym dniu na godz. 18:00 na Mszę świętą z homilią wszystkie dzieci i młodzież wraz z rodzicami i nauczycielami.
 4. W czwartek będziemy czcić świętych Męczenników wietnamskich, w piątek św. Mateusza Apostoła i Ewangelistę.
 5. Mamy już wyłożony szlachetnym kruszywem parking parafialny na którym nie była założona kostka. Utwardziliśmy także kruszywem parking przy naszym parafialnym cmentarzu. Zużyto 150 ton tego szlachetnego kamienia. Liczę na zrozumienie, życzliwość i ofiarne Wasze serca. Bądźmy wszyscy świadomi, że Kościół, plebania nowa i stara, cmentarz, parkingi są naszą wspólną własnością. Wszyscy więc powinniśmy być współodpowiedzialni za naszą Wspólnotę parafialną. Najłatwiej jest krytkować.
 6. Bóg zapłać za składane ofiary do puszek pod chórem na Kościół i Caritas parafialny. Zachęcam do zapalania lampek przy ołtarzu Św. Walentego.
 7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej u p. Kościelnego przed Kościołem.
 8. Przypominam o obowiązku przedłużania ważności grobów swoich bliskich po upływie 20 lat. Wszelkie wykonywane prace na cmentarzu poza sprzątaniem muszą być wcześniej zgłoszone w kancelarii parafialnej. Każdy kto składa nieczystości do śmietników na cmentarzu powinien uczestniczyć w kosztach ich wywozu.
 9. Sakrament małżeństwa w najbliższym czasie pragną przyjąć: Łukasz Piątek - stan wolny z naszej parafii i Agata Maria Zimoń - stan wolny z parafii MB Królowej Polski w Bedoniu.
 10. Już w najbliższą sobotę i niedzielę jest organizowany w naszym dekanacie Rowerowy Rajd Niepodległości z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę Niepodległości. Szczegóły na banerze przed Kościołem.
 11. Księża Salezjanie z Lutomierska w dniach 12 - 14 października organizują autokarową pielgrzymkę do Wilna. Szczegóły na plakacie w gablocie przed Kościołem. Zapisy u ks. Sylwestra Pawlaka.
 12. Pomimo, że 97 % mieszkańców naszej Gminy to katolicy. Sprawozdanie z tegorocznych dożynek na stronie internetowej Gminy i w Wiadomościach lutomierskich jest pod względem religijnym w stanie opłakanym. Ważniejsze są korowody, programy rozrywkowe, spożywanie posiłków od Mszy świętej. Święty Augustyn przypomina nam również dzisiaj: „jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, wówczas wszystko inne też będzie na właściwym miejscu. Niestety u nas tak jeszcze nie jest.
 13. Prawdziwy chrześcijanin zawsze idzie drogą, którą wyznacza mu Bóg. Ta droga to Dekalog i Ewangelia. Wiara bez uczynków jest martwa. Łączmy więc naszą wiarę z codziennym dobrym, pełnym miłości i miłosierdzia naszym życiem.