Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

 V Niedziela Wielkiego Postu - 18.03. 2018 rok

 

 1. O godz. 16:15 rozpoczną się dzisiaj Gorzkie Żale z rozważaniem Męki Pana Jezusa. Zapraszam na tą piękną, wielkopostną modlitwę: dzieci, młodzież i dorosłych.
 1. Dzisiaj, jutro, we wtorek i w środę w naszej Wspólnocie parafialnej Rekolekcje wielkopostne pod przewodnictwem O. Ekonoma Leszka Walendzika ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Dla dorosłych przez te najbliższe 3 dni Msza święta z nauką rekolekcyjną o godz. 09:00 i o godz. 17:00. Dla dzieci od klasy 0 - V Szkoły Podstawowej spotkania będą w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 10:30. Dla młodzieży klas VI i VII oraz klas II i III Gimnazjalnych oraz starszej młodzieży codziennie przez najbliższe 3 dni od godz. 12:00. Dzień spowiedzi będzie w najbliższy wtorek od 08:30 - 13:00 i od 16:00 - 18:00. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian do uczestniczenia w Rekolekcjach, które zapewne pomogą nam głębiej i mocniej przeżyć Triduum Paschalne czyli Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Pana Jezusa.
 1. W poniedziałek będziemy przeżywać Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Właśnie jutro od godz. 10:00 pragnę odwiedzić z Komunią świętą wielkanocną wszystkich chorych, starszych, słabych naszej parafii, którzy nie mogą być razem z nami na Rekolekcjach. Proszę jeszcze o nowe adresy tych osób.
 1. Serdecznie zapraszam w najbliższy piątek na godz. 16:30 na Drogę krzyżową: dzieci, młodzież i dorosłych. Rozważania do każdej stacji bardzo proszę by przygotowała: Żywa Róża, Rycerstwo Niepokalanej i Wspólnota świętego Szkaplerza
 1. Za tydzień Niedziela Palmowa. Bardzo proszę by wszyscy przyszli na Mszę świętą z palemkami do pobłogosławienia i poświęcenia. W niedzielę palmową dzieci i młodzież naszej parafii będą rozprowadzać w kruchcie Kościoła chlebki do koszyczka wielkanocnego. Chlebki będą wypieczone i ofiarowane przez Państwo Magdalenę i Daniela Woskowiczów - którym składamy serdeczne Bóg zapłać. Chlebki będą ze specjalnymi życzeniami w ceni 2 zł za sztukę. Będzie można również nabyć palemki w cenie 5zł za sztukę. Świece CARITAS od dzisiejszej niedzieli w promocyjnej cenie: 2 sztuki za 25 złotych. Wszystkim Parafianom i Gościom składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie i życzliwość. Całkowity dochód przeznaczymy na Caritas i dofinansowanie parafialnej, wakacyjnej Kolonii w Tleniu.
 1. W Wielki Piątek Drogę Krzyżową ulicami Lutomierska rozpoczniemy o godz. 14:00 w Kościele. Po krótkim wstępie ul. 3 Maja udamy się na ul. Dąbrowskiego, następnie ul. Kopernika dojdziemy do ul. Klasztornej, ul. Klasztorną dojdziemy do Placu Świętego Jana Pawła II. Z Placu Świętego Jana Pawła II - ul. Zieloną udamy się do ul. Głowackiego, później ul. Kościuszki przecinając ul. 3 Maja udamy się ok. godz. 15:40 z powrotem do naszej Świątyni. Bardzo proszę, by rozważania od I - V stacji przygotowała p. katechetka Ewa z dziećmi od klasy 0 - V, od VI - X Stacji pani katechetka Krystyna z pozostałymi klasami. Stacje od XI - XIV Nadzwyczajny Szafarz Komunii świętej z lektorami i ministrantami. Bardzo proszę, by krzyże do każdej stacji ustawiła nasza parafialna Asysta. Nagłośnieniem proszę by się zajął p. Włodzimierz Stachowicz.
 1. W Wielki Czwartek, Piątek i Wielką Sobotę Liturgia będzie rozpoczynać się o godz. 17:00.
 1. Począwszy od 01 kwietnia Msza święta popołudniowa w niedzielę i dzień powszedni będzie rozpoczynała się u nas o godz. 18:00.
 1. Msza święta jest najdoskonalszą i najskuteczniejszą formą modlitwy dzięki której Bóg nas najchętniej wysłuchuje i nam błogosławi. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych za żyjących i za naszych zmarłych.
 1. 15 i 16 kwietnia będzie w naszej Wspólnocie, zgodnie z prawem kościelnym - wizytacja kanoniczna, której będzie przewodniczył ks. abp Metropolita Łódzki - Grzegorz Ryś. Program wizytacji będzie podany w najbliższym czasie.
 1. Bardzo proszę o nabywanie prasy katolickiej u p. Kościelnego przed Kościołem.
 1. Sakrament małżeństwa w najbliższym czasie mają zamiar przyjąć: Łukasz Pintera - kawaler z naszej parafii i Weronika Gajtka - panna z parafii Mikołajewice.
 1. W najbliższy czwartek Mszą świętą sprawowaną w naszej Świątyni od godz. 21:00, rozpocznie się dekanalna Ekstremalna Droga Krzyżowa. Długość trasy 45 km. Cały czas idzie się w milczeniu.
 1. Parafia Św. Józefa, Robotnika w Konstantynowie Łódzkim organizuje w dniach 09 - 18 listopada b. r. Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zapisy w tamtejszej kancelarii parafialnej. Również ks. Sylwester Pawlak - salezjanin organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 22 - 29 października. Zapisy do 31 marca u ks. Sylwestra.
 1. Co raz bliżej Triduum paschalne czyli Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Jak mocno i owocnie przeżyjemy te Wydarzenia zbawcze tak wiele zależy od każdego z nas. Obyśmy naprawdę potrafili całym swoim życiem ufać i wierzyć naszemu Panu.