Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

        Ogłoszenia parafialne - 25.06. 2017 rok - XII niedziela zwykła

 1. W najbliższy wtorek będziemy wspominać NMP Nieustającej Pomocy. W czwartek wspominamy Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 2. 30 czerwca ostatnie, tegoroczne Nabożeństwo czerwcowe z procesją.
 3. 13 lipca o godz. 17:00 rozpoczniemy uroczyste Nabożeństwo fatimskie z racji 100 rocznicy Objawień Matki Najświętszej trojgu Dzieciom portugalskim. Podczas tego Nabożeństwa zawierzymy się wszyscy naszej Pani z Fatimy.
 4. 16 lipca w naszej Wspólnocie Uroczystość odpustowa ku czci głównej Patronki naszej Parafii -Matki Bożej Szkaplerznej z Góry Karmel. Uroczystą Sumę odpustową z homilią i procesją wokół Kościoła będzie sprawował od godz. 12:00 Ks. kan. Jan Bieda. Już dzisiaj na tę doroczną Uroczystość wszystkich zapraszam. Szczególnie Nadzwyczajnego Szafarza Komunii świętej, Lektorów i Ministrantów, Asystę, Żywą Różę, OSP z Lutomierska, Bechcic i Czołczyna. Niech nie zabraknie razem z nami Działkowiczów i Gości.
 5. Przez lipiec i sierpień nie będzie u nas sprawowana w niedzielę Msza święta o godz. 12:00.
 6. W dniach od 02.09. - 09.09. b. r. w naszej Wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Misje Miłosierdzia Bożego z racji zbliżającej się setnej rocznicy powstania naszej Archidiecezji. W czasie Misji świętych będziemy gościć łaskami słynący Obraz Miłosiernego Jezusa oraz Relikwie Św. Siostry Faustyny. Naszym Rekolekcjom będzie przewodniczył Ojciec Jezuita Wacław Rusinek.
 7. Serdecznie proszę o przedłużenie ważności grobów swoich zmarłych po upływie 20 lat na naszym cmentarzu. Każdy kto korzysta ze śmietników na naszym cmentarzu, powinien uczestniczyć w kosztach wywozu tych nieczystości. Poza sprzątaniem bez zgody administratora cmentarza nie mogą być wykonywane żadne inne prace.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na Kościół i nasz parafialny Caritas. Zachęcam do zapalania lampek przy Ołtarzu Św. Walentego.
 9. Proszę o nabywanie prasy katolickiej u p. kościelnego przed Kościołem.
 10. Sakrament małżeństwa w najbliższym czasie mają zamiar przyjąć: Adam Podladowski, kawaler z par. Miłosierdzia Bożego w Łodzi z Anną Woszczak, panną - naszą parafianką
 11. 11. Czy wiesz, że tylko Bóg może nam ukazać prawdziwą drogę przez ziemskie życie. Obyśmy ziemskiego życia nie stracili dla księcia ciemności.