Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Chrztu Pańskiego - 13.01.2019  

 

  1. Dzisiejszą Uroczystością Chrztu Pana Jezusa kończymy tegoroczny liturgiczny czas Bożego Narodzenia. Polskim zwyczajem kolędy będziemy śpiewać jednak do 2 lutego. Dzisiaj przypada także 105 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
  2. Z racji 13 dnia miesiąca dzisiaj o godz. 16:15 rozpocznie się Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszamy!
  3. Bardzo proszę, by wszystkie dzieci, młodzież, rodzice dzieci i młodzieży oraz katecheci w każdą niedzielę uczestniczyli we Mszy świętej. Do I Komunii świętej i Sakramentu bierzmowania przystąpią tylko ci, którzy są dobrze przygotowani do przyjęcia tych Sakramentów i w każdą niedzielę są obecni na Eucharystii.
  4. W czwartek przypada XXII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. W piątek rozpoczniemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność chrześcijan.
  5. 20 stycznia b. r. w godz. 13:00 - 14:00 odbędzie się I Parafialny Koncert Kolęd i Pastorałek. Dzisiaj ostatni dzień zapisów chętnych w zakrystii. W koncercie mogą wziąć udział soliści lub zespoły. Można zagrać na dowolnym instrumencie, zagrać i zaśpiewać lub zaśpiewać dowolną kolędę lub pastorałkę. Będą typowane przez jury miejsca. Wszyscy otrzymają nagrody. Serdecznie zapraszamy uczestników i widzów.
  6. 27 stycznia na Mszy świętej, która rozpocznie się o godz. 10:30 Młodzież naszej Szkoły w ramach homilii wystawi „Jasełka”.
  7. Również za dwa tygodnie - w niedzielę od godz. 15:00 w salce katechetycznej starej plebanii spotkanie opłatkowe Żywej Róży.
  8. Program Kolędy …
  9. W sakramencie chrztu przeżyliśmy pierwsze spotkanie z kochającym nas Bogiem. On wtedy uczynił nas swoimi dziećmi. Włączył do wielkiej rodziny Dzieci Bożych, które nazywamy Kościołem. Czy pamiętasz datę swojego chrztu? Każdego roku ten dzień powinien być dla każdego z nas wielkim świętowaniem.