Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

        Ogłoszenia parafialne 15.08. 2017 rok  Uroczystość Wniebowzięcia NMP                                                                       

  1. Bardzo dziękuję za Waszą dzisiejszą modlitewną obecność na Mszy świętej, która jest najdoskonalszą i najskuteczniejszą formą naszej modlitwy. Bóg zapłać za przyniesione przez Was do poświęcenia i pobłogosławienia owoce ziemi: zboża, zioła i kwiaty. Niech przynoszą w Waszych rodzinach zawsze Boże błogosławieństwo, chronią od chorób i innych nieszczęść a nade wszystko niech wzbudzają w naszych sercach wdzięczność do Boga, że to wszystko mamy dzięki Jego dobroci. Serdeczne Bóg zapłać pani prezes Asysty za pięknie zorganizowane dziękczynienie Panu Bogu za owoce ziemi na tej Mszy świętej. Dziękuję dzieciom za piękne słowa i za procesję z darami.
  2. Rozpoczęcie Roku szkolnego i katechetycznego w naszej Świątyni Mszą świętą z homilią - 04 września o godz. 08:00 rano. Już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszamy.
  3. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych: za naszych Zmarłych jak również za żyjących, siebie samego i swoich bliskich z racji urodzin, imienin, jubileuszu małżeństwa.
  4. W dniach od 02.09. - 09.09. b. r. w naszej Wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Misje Miłosierdzia Bożego z racji zbliżającej się setnej rocznicy powstania naszej Archidiecezji. W czasie Misji świętych będziemy gościć łaskami słynący Obraz Miłosiernego Jezusa oraz Relikwie Św. Siostry Faustyny. Naszym Rekolekcjom będzie przewodniczył Ojciec Jezuita Wacław Rusinek. Program Misji świętych znajduje się na naszej parafialnej stronie inernetowej na którą zawsze serdecznie zapraszam. Jest również wyłożony na ławkach w Kościele. Znalazł się również w naszych skrzynkach pocztowych. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Już dzisiaj zaplanujmy tak czas, by każdego dnia wziąć udział w tym świętym czasie łaski i Bożego Miłosierdzia.
  5. Bardzo proszę o przedłużanie miejsc swoich zmarłych na naszym cmentarzu po upływie 20 lat. Na wszelkie wykonywane prace poza sprzątaniem, trzeba mieć zgodę kancelarii parafialnej. Kto korzysta ze śmietników na cmentarzu, ten w sumieniu jest odpowiedzialny za systematyczne składanie ofiary Administratorowi cmentarza za wywóz tych nieczystości.                                                                       
  6. Sakrament małżeństwa w najbliższym czasie pragną przyjąć: Michał Kuciel i Anna Pękała - oboje stan wolny, Krzysztof Widerkiewicz - kawaler i Karolina Kacprzak - panna - wszyscy z naszej parafii oraz Przemysław Ciborek - kaw. z naszej parafii i Magdalena Nosko, panna z parafii św. Franciszka z Asyżu w Łodzi.
  7. 7 października o godz. 06:00 rano wyjeżdżamy autokarem na Jasną Górę. Zapisy u S. Wacławy i u p. Heleny Burskiej.
  8. 92 - Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, jak co roku, wyruszy 21 sierpnia z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Zapisy w dni powszednie w godz. 10.00 - 12.00 oraz 16.00 - 19.00 w dolnym kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi. Przy zapisie trzeba podać swój Pesel. Wyjście Pielgrzymki również z tej Świątyni - 21 sierpnia po Mszy świętej, która rozpocznie się o godz. 7:00. Również 21 sierpnia Mszą św. o godz. 700 rozpocznie się w parafii Św. Archaniołów Rafała i Michała w Aleksandrowie Łódzkim po raz trzydziesty czwarty Piesza Pielgrzymka z Aleksandrowa Łódzkiego na Jasną Górę. Pielgrzymi wejdą na Jasną Górę 24 sierpnia około godz. 1600. Będą uczestniczyć w uroczystościach Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej i powrócą do Aleksandrowa Łódzkiego autokarami 26 sierpnia około godz. 1900. Zapisy w kancelarii parafialnej w dzień powszedni w godzinach: od 1000 - 1200 i 1600 - 1730. Przy zapisie trzeba znać również swój Pesel.
  9. 21 sierpnia - w poniedziałek w godzinach: 09:30 - 10:30 będziemy przy naszej Świątyni na parkingu parafialnym gościć Pielgrzymów z Głowna i Aleksandrowa. Bardzo proszę przygotować Pielgrzymom: kanapki, ciasto, herbatę, kawę i zimne napoje. Pani z Jasnej Góry na pewno za gościnę Pielgrzymów nam wynagrodzi.
  10. Dzisiejsza Uroczystość uczy nas i przypomina nam wszystkim, że najważniejszym celem i zadaniem naszego ziemskiego życia jest codzienne zasługiwanie na Niebo. Obyśmy w tym zasługiwaniu nigdy się nie zniechęcali ani nużyli. Prosi nas o to Ojciec święty Jan Paweł II.