Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

 

            Ogłoszenia parafialne - 22. 07. 2018 rok  

XVI Niedziela zwykła

 

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: jutro św. Brygidę, zakonnicę - Patronkę Europy, we wtorek św. Kingę, w środę św. Jakuba Apostoła, w czwartek Rodziców NMP. W czwartek bądźmy w szczególny sposób wdzięczni naszym rodzicom, dziadkom i emerytom.
 2. W środę o godz. 18:00 rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy!
 3. W najbliższą niedzielę - 29 sierpnia w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa - Patrona kierowców po każdej Mszy świętej przy wyjeździe z parkingu parafialnego będzie poświęcenie samochodów, motocykli, rowerów i innych pojazdów. Każdy kierowca otrzyma pamiątkowy obrazek ze św. Krzysztofem. Ofiary składane z tej racji będą wszystkie przeznaczone jako pomoc dla polskich Misjonarzy pracujących w Afryce.
 4. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. w dzień powszedni tych wszystkich, którzy w tym czasie mają wolny czas.
 5. Proszę nabywać prasę katolicką u pana kościelnego przed Kościołem, szczególnie zachęcam do nabycia bardzo interesujący tygodnik „Niedziela”.
 6. Sakrament małżeństwa w najbliższym czasie pragną przyjąć: Sara Mojsa - stan wolny i Artur Chyła - stan wolny z parafii Św. Archaniołów w Aleksandrowie
 7. 7. Wszystkim pracującym i odpoczywającym - Szczęść Boże! Umiejmy dobrze wykorzystywać czas dany nam przez Boga

 

 

 

XV Niedziela zwykła-- Uroczystość MB Szkaplerznej

 1. Dzisiaj Uroczystość odpustowa ku czci MB Szkaplerznej z Góry Karmel w naszej Wspólnocie parafialnej. Uroczystą Sumę odpustową z kazaniem i procesją wokół Kościoła o godz. 12:00 rozpocznie Ks. prof. Roman Piwowarczyk - Absolwent Sorbony.
 2. Tradycyjnie dzisiaj przed Kościołem jest prowadzona zbiórka ofiar na potrzeby naszej Wspólnoty. Złożone przez Was ofiary przeznaczone będą przede wszystkim na pomalowany sufit w Kościele i odnowiony duży żyrandol. Wszystkim ofiarodawcom i zbierającym niech Bóg stokrotnie wynagrodzi.
 3. Jutro liturgiczne wspomnienie NMP Szkaplerznej z Góry Karmel - naszej głównej Patronki Wspólnoty parafialnej. Serdecznie zapraszam jutro na Mszą świętą z homilią na godz. 10:00 bądź 18:00.
 4. Proszę nabywać prasę katolicką u pana kościelnego przed Kościołem, szczególnie zachęcam do nabycia bardzo interesujący tygodnik „Niedziela”.
 5. W minionym tygodniu załatwiłem dla naszego parafialnego Caritasu 2,5 tony żywności. Dziękuję Zenonowi Pawlakowi i Janowi Bujnowiczowie za transport i wyładunek tych darów. Potrzebujący mogą zgłaszać się po te dary do naszego parafialnego Caritasu w każdą środę w godz. od 08:00 - 16:00.
 6. Sakrament małżeństwa w najbliższym czasie pragną przyjąć: Mikołaj Suchara - stan wolny i Dagmara Zimkowska - stan wolny. Oboje z naszej Wspólnoty parafialnej oraz Sara Mojsa - stan wolny i Artur Chyła - stan wolny z parafii Św. Archaniołów w Aleksandrowie Ł.
 7. Matka Boża Szkaplerzna z Góry Karmel wciąż powtarza „czyńcie cokolwiek Syn mój wam powie”. A On ciągle nam przypomina, że życie bez Niego nie ma odpowiedniego celu, prawdziwego sensu i właściwej wartości.