Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

XXIV Niedziela zwykła   - 15.09.2019 r

 1. Serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy wzięli wczoraj udział w modlitwie „Polska pod Krzyżem”.
 2. Dziś rozpoczyna się IX Tydzień Wychowania pod hasłem „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”
  Niech troska o wychowanie młodego pokolenia będzie naszym wspólnym wysiłkiem.
 3. 17 września 1939 roku, zgodnie z radziecko-niemieckim porozumieniem zawartym w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, Związek Radziecki zaatakował Polskę. Z racji 80 - tej rocznicy tych wydarzeń oraz obchodzonego Dnia Sybiraka zapraszamy we wtorek do naszej Świątyni na godz. 18:00 na Mszę świętą z homilią, by uczcić pamięć bohaterskich obrońców naszej Ojczyzny i oddać hołd Rodakom zesłanym na Syberię, do Kazachstanu czy w niezliczone miejsca w sowieckiej Rosji.
 4. Jutro liturgiczne wspomnienie świętych Męczenników Korneliusza - papieża i Cypriana - biskupa; w środę św. Stanisława Kostkę - Patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. Zapraszamy więc w tym dniu na godz. 18:00 na Mszę świętą z homilią dzieci z rodzicami i katechetkami oraz młodzież. W piątek wspomnienie pierwszych Męczenników koreańskich za wiarę; w sobotę przypada święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelistę.
 5. Papież Franciszek dziękuje dzisiaj tym wszystkim, którzy złożą bądź już złożyli ofiarę do puszki na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 6. Szpital Św. Jana Bożego zaprasza na bezpłatne badania metodą kolonoskopii jelita grubego. Szczegóły na plakacie przed Kościołem.
 7. Iskra Bożego Miłosierdzia zaprasza nas wszystkich na międzynarodową modlitwę ,,Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast i wiosek świata” 2019. To już 28 września - w środę, godzina 15.00 przy naszym kościele - przy zbiegu ulic Kościuszki i 3 Maja. Dla świata nic nie znaczący kwadrans, dla Boga wielkie wołanie grzeszników.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 w salce w starej plebanii spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych z panią katechetką Ewą Hańczak.
 9. W najbliższym czasie pragną przyjąć Sakrament małżeństwa w naszej Wspólnocie parafialnej: Justyna Cepowska i Konrad Rogaczewski.
 10. Bóg pragnie, by wszyscy ludzie żyli z Nim w przyjaźni. Wielka jest radość w niebie z jednego grzesznika, który się nawraca. Czy staram się żyć zawsze w przyjaźni z moim Bogiem. Czy troszczę się, modlę, by wszyscy moi bliscy również żyli według Dekalogu i Ewangelii?